hizalaArabicEnglishRussianTurkish
Sakarya Cephe Giydirme >> Cam Cephe Modelleri

ÜRÜN AÇIKLAMASI

Cam cephe sisteminin özelliği, cephe yüzeyinde her hangi bir alüminyum montaj elemanı görmeksizin, camların arasında 15 mm derz olacak şekilde, kasetlere yapıştırılmış camlı panellerin yan yana mekanik olarak montaj edilmesidir.

Bu sistemin özelliği; uygulaması yapılan binaya dışarıdan baktığımız zaman, heryerde cam görünür. Alüminyum yada benzeri hiçbir profil görünmez. Camlar bondingleme denilen ve özel olarak cam firmalarının hazırladığı bir yapıştırıcı ile alüminyum profillere arkadan yapıştırılır. Sadece derz boşluklarında 1,5 cm kalınlığında bir boşluk görünür. Cephe sisteminde en maliyetli sistemlerden biridir.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Cephede kullanılacak ısıcamların kombinasyonu binanın kullanım amacı, cephesi, bulunduğu yerdeki hava ve iklim şartlarına uygun performans değerlerini taşıyan cam cinslerine ve projesinin tasarımına uygun cam rengine göre belirlenir. Cepheler de kullanılacak ısıcamlar U.V. ışınlarından etkilenmeyen özel silikon dolgulu ve kademeli olarak imal edilirler. Sistem detayına göre imal edilen kasetlere ısıcamlar fabrika ortamında özel testlere tabi tutularak ithal mesafe belirleyici bant ve ithal yapıştırma silikonu ile yapıştırılır.

Yapıştırma silikonu ile ısıcamların dolgu silikonun uyumu mutlaka test edilerek, süreç içerisinde meydana gelebilecek problemler engellenmiş olur. Bina mimarisine ve müşterinin talebine bağlı olarak, cam panellerden istenilenler ithal gizli kanat mekanizmaları ile gizli açılır kanat halinde getirilir.Binalarınızda estetik ve en iyi yalıtımı bir arada sunan cam cephe sisteminde, farklı seçenekler arasından sizin yapınıza en uygun olanını mimari kadromuz ile seçerek binalarınıza kişilik katıyoruz. Daha önceki cam cephe çalışmalarımızı referanslarımız sayfasından inceleyebilirsiniz.